Toekomstige buren vieren met elkaar de start bouw van Huis in ’t Veld in Woerden

12 juni 2025 Projectnieuws, Start bouw, Stedelijk wonen, Woningbouw

Het was een feestelijk moment op de bouwplaats van Huis in ’t Veld in Woerden op woensdag 4 juni. Toekomstige bewoners knipten met elkaar een lang lint door om de start van de bouw van hun nieuwe woonbuurt te markeren.

De moderne stationsbuurt in de Woerdense stadsontwikkeling Snellerpoort bestaat uit zo’n 80 woningen. Het bouwblok omvat een combinatie van appartementen, beneden-bovenwoningen en grondgebonden woningen. Aan de Steinhagenseweg komt een commerciële plint met buurtkamer en collectieve voorzieningen. Het parkeren bevindt zich geheel onder de bebouwing. De poort op de kop van het woonveld nodigt passanten uit op de route door de binnentuin naar het iconische Huis in ’t Veld, dat als het ware uit het appartementenvolume gestanst is. De groene, collectieve hof refereert aan het Veld, en in deze hof staat het Huis als sociale ontmoetingsplek.

Gewonnen aanbesteding

MIX architectuur, EVA architecten en LAP Landscape & Urban Design maakten het ontwerp van Huis in ’t Veld in opdracht van Bemog Projektontwikkeling. Het team won hiermee in 2023 de aanbesteding van Gemeente Woerden. In het juryrapport schreef de gemeente onder meer: “Grote lof voor de aandacht voor architectonische details (in relatie tot de gevraagde stationsbuurtarchitectuur) in combinatie met natuurinclusieve bouw. Dit maakt integraal onderdeel uit van het architectonisch ontwerp zodat ‘details ontstaan die over honderd jaar nog steeds klasse uitstralen’.”

Meer over Huis in ’t Veld